Odpowiedzialny Gambling a Uzależnienie od Gier Hazardowych

Hazard i rozrywka hazardowa są zjawiskami, które pojawiły się bardzo dawno temu i nie tracą swojej popularności przez setki lat. Oczywiście, że gry hazardowe przyciągają uwagę naprawdę wielu użytkowników sieci Internetowej, ponieważ dają nam możliwość delektowania się ulubionymi wrażeniami i adrenaliną, znajdując się o komfortowym domu lub dowolnym mieście, kiedykolwiek zechcemy. Ostre wyczucia, a także realna szansa zgarnięcia sporych sum pieniężnych sprawiają, że wiele z nas czasem naprawdę poważnie angażują gry hazardowe online.

Prawda jest taka, że dzięki temu rodzajowi rozrywki, możemy uzyskać sporo wygody. Jednak, więcej ludzi częściej przegrywają, niż zwycięża. Przez to, osobowości, skłonne do uzależnienia, często mogą podpaść pod ryzyko zbyt intensywnego zaangażowania się hazardem online. Takie niezdrowe zainteresowanie może przerosnąć w chorobę, której gracz nie pozbędzie się bez dodatkowej pomocy. Aby temu zapobiec, użytkownicy powinni bardzo odpowiedzialnie podchodzić do rozrywki hazardowej online i nie traktować gry hazardowe online zbyt poważnie, ponieważ to może obrócić się w bardzo nieprzyjemne skutki dla internautów.

Nie chodzi tylko o środki pieniężne, ale także o stan psychiczny oraz fizyczny graczy. Należy pamiętać, że mimo to, że gry hazardowe online są naprawdę zabawne i pomagają nam odstresować się i uzyskać sporo niesamowitych wrażeń, musimy uważać, aby ta pasja nie sprawiła, że stracimy pieniądze i zbyt uzależnimy od gamingu. Będąc nowicjuszem i graczem początkującym, należy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi ryzykami, które niesie w sobie gra hazardowa online, a także traktować czas i wysiłek oraz koszty, poświęcone na ulubione gry hazardowe online, bardzo poważnie.

Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy różni i istnieją ludzie, którzy naturalnie są skłonne do uzależnienia się od pewnych rzeczy, wtym hazardu online. Jeśli podejrzewasz, że masz podobne skłonności, zalecamy nie angażować w gry hazardowe online lub zastanowićsię przed tym, jak zacząć wędrówkę wświat rozrywki hazardowej online. Odpowiedzialny gambling jest podstawą sukcesu dla graczy hazardowych.

Dla uniknięcia strat, a także jakiegokolwiek ryzyka, należy traktować rozgrywkę hazardowa, jak naprawdę poważne zajęcie, które jednak nie powinno zabierać nam zbyt dużo czasu, wysiłku, lub sprawiać, że czujemy się niekomfortowo, szkodzimy własnemu zdrowiu czy wydajemy zbyt duże sumy pieniężne z portfela. Polscy użytkownicy kasyn internetowych wiedzą, że co za dużo, to niezdrowo. Więc, powinniśmy pamiętać o granicach, które nie należy przekraczać, gdy chodzi o angażowanie się w gry hazardowe online.

Grając w ulubionym kasynie, powinniśmy czućsię komfortowo, a przegrywając, nie musimy brać tego zbyt blisko do serca. Także, pamiętajmy, że to jest tylko rodzaj zabawy, który nie służy głównym źródłem dochodów lub nie może zastąpić nam pracy czy innych naprawdę ważnych zajęć życiowych. Mimo to, że ryzyko uzależnienia się od gier hazardowych online omawiasię bardzo często na terenie Internetu, problem ten jednak jest często spotykany w Polsce. Tak samo, jak dość często widzimy uzależnianie od innych tak zwanych nałogów, popularnych wśród młodszego i starszego ludu w Polsce.

Jednak, gdy będziemy podchodzić odpowiedzialnie do gamblingu, sprawimy, że uzyskamy z gier hazardowych o ulubionych wirtualnych kasynach online wyłącznie przyjemność i nawet będziemy mieli wspaniałą możliwość wygrać pieniądze, za które realizujemy własne marzenia. Jeżeli jednak gracz lub ktokolwiek z waszego otoczenia zauważa skłonność do uzależniania się, należy natychmiast zwrócić na to uwagę i zwrócić się za pomocą do bliskich lub do specjalistów, którzy pomogą zmniejszyć uzależnienia i nadmiar zaangażowaniasię w gry hazardowe online.

Na szczęście, w Polsce, zarówno jak i w całym świecie, istnieje wiele sposobów wyeliminowania uzależnienia od hazardu w sieci, zarówno jak i gier hazardowych w realnych kasynach. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko, które niosą kasyna internetowe, każdy z nas powinien zapoznać się z sytuacją i pamiętać o wszystkich aspektach, związanych z hazardem online, a także z ryzykiem uzależnienia graczy.

Jak Zapobiec Uzależnieniu się od Gier Hazardowych Online?

Bezpieczny gambling, czyli gry hazardowe online za pieniądze, oznacza odpowiedzialne wydatki na ulubioną rozrywkę online. Gracze, którzy bezpiecznie poświęcają czas i środki pieniężne na hazard online, z reguły dokładnie rozliczają pieniądze, wydawane z ich własnego lub rodzinnego budżetu na dany rodzaj rozrywki. Również, tacy gracze nie mają zbyt dużych oczekiwań od gier hazardowych online za pieniądze i chodzi właśnie o adrenalinę oraz wrażenia, uzyskane podczas gry online, ale nie o jakiejś naprawdę spore sumy pieniężne do wygrania.

Oczywiście, jeśli los sprawi, że stanieszsię zwycięzcą i wygrasz dużą sumę podczas ulubionej gry online, zawsze to jest plusem i sprawia, że uzyskujesz większą wygodę. Jednak, zbyt duże oczekiwania mogą stać się przyczyną uzależnienia się od gier hazardowych online. Także, odpowiedzialni gracze trzymają pod kontrolą czas, poświęcony na ulubioną rozrywkę w sieci. Wkażdym razie, gry hazardowe nie powinni sprawiać, że gracz ma jakikolwiek dyskomfort lub zbyt duże wydatki czy innego rodzaju problemy przez spędzanie czasu w ulubionym kasynie internetowym.

Aby uniknąć trudności i uzależnienia od hazardu w sieci, należy pamiętać o następujących bardzo ważnych momentach, dotyczących kasyn internetowych:

 • Żeby uniknąć uzależnienia lub niepotrzebnych strat, wybieraj wyłącznie zaufane kasyna internetowe, które pozwalają graczom ustalić ograniczenia, dotyczące czasu, spędzonego za grami hazardowymi online, a także limity co do środków pieniężnych, wydawanych online. Zaznaczamy, że naprawdę jakościowe kasyna internetowe pozwalają mieć całkowitą kontrolę nad czasem oraz kosztami, poświęconymi na gry hazardowe online.
 • Użyj dodatkowych aplikacji w Twojej przeglądarce komputerowej, co pomoże wyeliminować zbędne reklamy oraz ogłoszenia, ktore kradną Twój czas, jaki poświęcasz na gry hazardowe online. To także pomoże Ci nie rozpraszać swoją uwagę i skupić uwage na grze hazardowej dla uzyskania większej porcji adrenaliny i bardziej jakościowego czasu, spędzonego w ulubionym kasynie internetowym.
 • Staraj się omijać wirtualne kasyna, jeśli czujesz, że jesteś w złym humorze i nie masz odpowiedniego nastroju dla skupienia się nad grą online za pieniądze. Wiadomo, że będąc zestresowanym, często ryzykujemy podjęcia błędnych i niewłaściwych decyzji, co w przypadku wirtualnych kasyn może być nie na naszą korzyść. Ponieważ gambling online jest bardzo odpowiedzialną sprawą, należy podchodzić do tego rodzaju rozrywki również odpowiedzialnie i w odpowiednim dobrym humorze, a także stanie psychologicznym.
 • Unikaj używania napojów alkoholowych, jeśli zamierzasz grać w kasynie online na pieniądze. Wiadomo, że alkohol rozprasza naszą koncentrację i też możemy zbytnio zaangażować i podjąć wiele niewłaściwych decyzji, wiodących do strat po naszej stronie oraz do problemu uzależnienia się od hazardu online.
 • Zawsze dokładnie zapoznaj się z regulaminem oraz zasadami działania wirtualnego kasyna, ponieważ tam mogą być ukryte opłaty dodatkowe za rozmaite usługi kasyna internetowego, które mogą byc dla Ciebie nieprzyjemną niespodzianką i rezultować na spore straty po Twojej stronie.
 • Na dodatek, taka uważność oraz baczność, dotyczące opłat dodatkowych, pomoże Ci dokładnie kontrolować koszty, pobierane z Twojej karty kredytowej, oraz czas, poświęcony na gry hazardowe online za pieniądze. To w pewnym sensie również pomaga zapobiec uzależnieniu się i zbytniemu zaangażowaniu się w kasynach internetowych.
 • Użyj aplikacji Bet Blocker, a także GamBan, aby ograniczyć czas, spędzony w kasynie internetowym, a także ograniczyć strony, które zamierzasz odwiedzać. Dane narzędzia również pomogą Ci uniknąć zbędnych reklam oraz ogłoszeń i skrócą czas, który spędzasz na ulubioną rozrywkę online za kase..
 • Zawsze dokładnie zapoznaj się z tym, na jakich zasadach działa gra hazardowa online za pieniądze, przed tym, jak zrobisz zakład i zaczniesz grać. Wiedza o wszystkich zasadach i możliwościach dla Ciebie, jako gracza, pomoże Ci osiągnąć większy sukces oraz zrobić czas, poświęcony na grę, bardziej jakościowym i zwiększą wygodę dla Ciebie.
 • Wiele stron kasyn internetowych, w tym rozmaite sloty i maszyny do gier hazardowych online, oferują możliwość ustalenia limitów czasowych, a także ograniczeń, dotyczących pieniędzy, wydawanych na grę hazardowe w sieci. Użyj takiej opcji, żeby pomóc kontrolować czas i środki pieniężne, wydawane w kasynie internetowym, a także skutecznie zapobiec uzależnieniu się od hazardu online.
 • Ponieważ wiadomo, że gry hazardowe online wymagają skupienia się i często przez to gracze spędzają bardzo dużo czasu, siedząc w jednej pozycji i nie poruszając się, należy robić częste przerwy podczas spędzania czasu w kasynie online.
 • Daj sobie możliwość wypocząć, pójdź na spacer lub zajmij się jakąkolwiek inną pracą, która pomoże Ci odpocząć od gry hazardowej online, nabrać się nowych sił, a także dokładnie kontrolować czas, spędzony na kasyna internetowe i wyeliminować ryzyko uzależniania się i niekontrolowanego odwiedzania wirtualnych kasyn.
 • Także, tutaj chodzi o Twoje zdrowie fizyczne oraz psychologiczne. Częste przerwy pomagają cieszyć się grami hazardowymi w ulubionym kasynie internetowym bez szkody dla Twojego zdrowia.
 • Również, jeśli na dodatek, oprócz pasji z grami hazardowymi, masz jeszcze robotę, która wymaga siedzenia w jednej pozycji przez długi czas, powinieneś dbać o swoją kondycję fizyczną i psychoemocjonalna i pamiętać, żeby nie siedzieć przy komputerze czy z telefonem komórkowym o kasynach internetowych przez zbyt długi czas.
 • Staraj się również oddychać na świeżym powietrzu i nie zostawać długo w zamkniętym pomieszczeniu, grając w gry hazardowe online.
 • Następnym i naprawdę ważnym momentem, na których powinieneś zwrócić uwagę, jest to, że należy grać wyłącznie za Twoje własne pieniądze, które posiadasz. Nigdy nie powinieneś pożyczać od innych pieniędzy, które zamierzasz wydać w kasynie internetowym, ponieważ to skutkuje w długi, które później będziesz musiał oddawać.
 • Wiadomo, że kasyna internetowe mają na celu sprawić, żebyś uzyskał jakościową adrenalinę, ale w żadnym przypadku nie powinieneś mieć przez to jakiekolwiek problemy finansowe lub zadłużenia przed innymi ludźmi, rodziną czy przyjaciółmi.
 • Jeśli zauważasz za sobą czy bliską Ci osobą, że zaangażowanie się w gry hazardowe online za pieniądze ciągnie za sobą pożyczanie pieniędzy lub wymyślanie sposobów szybkiego uzyskania kasy, natychmiast powinieneś zwrócić się za pomocą, ponieważ to jest bardzo ważny sygnał uzależniania się i może stać się naprawdę poważnym problemem dla gracza w przyszłości.
 • Pamiętaj, że kasyna online są tylko rozrywka, po którą sięgasz w wolnym czasie i nigdy oraz nijak nie powinne ograniczać koszty, które wydajesz na jedzenie oraz inne potrzeby codzienne, opłaty rachunków czy jakiekolwiek inne opłaty dla Twojej rodziny.
 • Jeśli stanie się tak, że dzisiaj nie powiodło się i przegrałeś pewną sumę pieniężną, nigdy nie staraj się odzyskać przegranych kosztów. Ponieważ w takim przypadku często jesteś zdesperowany, jesteś skłonny do podjęcia niewłaściwych decyzji i taka gra hazardowa za pieniądze nie będzie już kontrolowana, ani skuteczna. Wtedy ryzykujesz stracić jeszcze większe sumy pieniężne i jeszcze bardziej zepsuć sobie humoru i stany psychoemocjonalne.
 • Pamiętaj, że co za dużo, to niezdrowo, a wracając do poprzednich punktów z poradami, przypomnijmy jeszcze raz, że zawsze powinieneś wydawać tyle pieniędzy na gry hazardowe online, ile nie będziesz żałował i nie sprawi to dla ciebie dyskomfortu finansowego w rodzinie czy w życiu codziennym.
 • Kasyna online, oferujące gry hazardowe za pieniądze, w żadnym razie nie są sposobem zarabiania pieniędzy i głównym źródłem dochodów. W zasadzie to kasyna wcale nie mogą być uważane za jakiekolwiek zaufane źródło dochodów dla graczy.
 • Jest to wyłącznie sposób uzyskania adrenaliny i niesamowitych wrażeń, jednak nie możesz używać kasyn internetowych jako źródła uzyskania pieniędzy. Dlatego, pod żadnym pozorem nie uzależniaj się od kasyn internetowych, wygrywając więcej pieniędzy. Jeśli już zostałeś szczęściarzem i przytrafiło Ci się zgarnąć naprawdę dużą sumę, pamiętaj, aby zrobić przerwę i nie uzależniać się od podobnego rodzaju darmowych pieniędzy..

Jak Rozpoznać Problem?

Istnieje wiele symptomów kompulsywnego gamblingu, czyli uzależnienia się graczy od gier hazardowych online za pieniądze. Niektóre z nich są naprawdę widoczne i zrozumiałe dla każdego, wtedy gdy inne jest bardzo ciężko rozpoznać i często na początkującym etapie nie wykazują oni problemu uzależnienia się gracza kasyna internetowego.

Rozpoznać symptomy uzależnienia się od gier hazardowych w sieci pomogą Ci następujące ważne momenty, na które powinieneś obowiązkowo zwracać uwagę, jeśli ktoś z twoim otoczeniu jest graczem kasyna internetowego lub osobiście uwielbiasz rozrywkę hazardowa online za pieniądze.

 • Problem uzależnienia się graczy hazardowych zazwyczaj okazujesię być naprawdę ogromnym zaangażowaniem wielu użytkowników kasynem internetowym, poświęceniem sporo czasu na gry hazardowe w sieci, a także twierdzeniem, że gracze naprawdę muszą grać jeszcze dłużej lub poświęcić jeszcze większą sumę pieniężną, żeby wygrać lub uzyskać kolejną porcję adrenaliny.
 • Bardzo często użytkownicy kasyn internetowych, którzy są skłonne do uzależniania się, eliminują lub umniejszają problem, z którym się spotykają. Wtedy, tacy gracze przekonują samych siebie, a także swoje otoczenie, że w tym, że spędzają naprawdę sporo czasu lub wydają naprawdę duże sumy pieniężne na gry hazardowe w sieci za pieniądze, nie ma nic złego i to wcale nie stanowi dla nich żadnego zagrożenia.
 • Kolejnym czerwonym światłem, na które warto zwrócić uwagę, jest to, że uzależniony gracz hazardowy z reguły zaczyna wydawać coraz większe sumy pieniężne, żeby uzyskać tę samą porcję adrenaliny i zagrać tę samą gre hazardowa po raz kolejny. Taki wzrost sum pieniężnych, a także czasu, poświęconego na kasyno internetowe, zawsze świadczy o problemie uzależnienia się i potrzebie pomocy w danym przypadku.
 • Jeśli zauważasz u siebie lub kogoś w Twoim otoczeniu próby zmniejszyć ilość czasu, a także sum pieniężnych, poświęconych na gry hazardowe online, które nie cieszą się sukcesem, oznacza to, że spotkał Ciebie lub Twoje otoczenie pewien problem, związany z uzależnieniem się.
 • Ponieważ, jeśli nie jesteś uzależniony, zawsze z łatwością możesz przestać grać i nie będzie dla Ciebie problemem, jeśli przestaniesz wydawać pieniądze na ulubione gry hazardowe w kasynie internetowym.
 • Podobny problem także często skutkuje w nadmiernym zasiedzeniu na stronie kasyna internetowego, straceniu zaciekawienia w innych sprawach życiowych, a także, co najgorsze, takie uzależnienie skutkuje w to, że gracze ponoszą naprawdę spore straty pieniężne, ryzykują wejść w dolgi i potrzebują pomocy osób trzecich w zwalczaniu problemu uzależniania się od gier hazardowych w sieci.
 • Również, jeśli zauważasz, że gracz hazardowy zaczyna psuć relację ze znajomymi, a także z rodziną lub nakręcać jakiekolwiek aspekty, związane z kasynem internetowym i grami hazardowymi za pieniądze, również świadczy to o problemie uzależnienia się, który obowiązkowo należy rozwiązać.

Jak Pozbyć się Uzależnienia się od Gier Hazardowych?

Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się uzależnienia od gier w kasynach internetowych za pieniądze, możesz wykorzystać następujące  dość efektywne i działające porady:

 • Powinieneś zmierzyć się z odpowiedzialnością. Skontaktuj się z komornikiem i postaraj się dogadać o wolniejsze spłacanie długów, a także możliwość wyeliminowania części Twoich długów, ponieważ wolisz pozbyć się uzależnienia i odpowiedzialnie traktujesz własny problem.
 • Znajdź pracę, która pomoże Ci ustabilizować swoją sytuację finansową, a także będzie dobrym sposobem na odwrócenie uwagi od hazardu online.
 • Nigdy, pod żadnym warunkiem nie zwracajsię do ulubionych gier hazardowych online, jeśli masz jakiekolwiek problemy życiowe lub przeżywasz stres czy stany depresyjne.
 • Często uzależnionym graczom jest ciężko samodzielnie pozbyć się takiego uzależnienia. Właśnie dlatego, należy zawsze zwrócić się za pomocą do osób trzecich, bądź to rodzina, przyjaciele czy ludzie, którym możesz zaufać.
 • Postaraj się ograniczyć sumy pieniężne, do których masz wolny dostęp. To pomoże wyeliminować ryzyko nieuzasadnionego wydawania pieniędzy w kasynach internetowych. Jeśli nie możesz zrobić to samodzielnie, zawsze możesz poprosić o pomoc kogoś z rodziny, przyjaciół lub znajomych.
 • Jeśli widzisz, że problem jest naprawdę poważny, szukaj pomocy u specjalistów. Gdy chodzi o Polskę, tutaj znajdziesz bardzo dużo instytucji, a także lekarzy, którzy pomogą Ci skutecznie zwalczyć uzależnienie od gier hazardowych online.

Gdzie Mogę Szukać Pomocy?

W Polsce istnieje wiele rozmaitych organizacji, zajmujących się pomocą w pozbyciu się uzależnienia od gier hazardowych. Jeśli rozumiesz, że spotkał Cię podobny problem lub ktoś z Twoich bliskich ma takie uzależnienie, w Polsce możesz zwrócić się do specjalistów w szpitalach narodowych, a także znaleźć wiele klinik, specjalizujących na zwalczaniu uzależnienia różnego rodzaju.

Jeśli nie wiesz, dokąd pojsc, na początku zalecamy powiedzieć komuś z rodziny lub bliskiej osobie, a później osobiście zwrócić się do lekarza rodzinnego lub skontaktować się z lekarzem prywatnym, których jest wiele w każdym mieście w Polsce. Jakikolwiek sposób udzielania Tobie pomocy wybierzesz, zapewniamy Cię, że jeżeli zwrócisz się do specjalisty, uzyskasz skuteczną pomoc i będziesz mógł szybko pozbyć się uzależnienia od gier hazardowych w sieci.

Spis Organizacji, pomagających w zwalczaniu uzależnienia od Gier Hazardowych online:

 • GamCare
 • BeGambe Aware
 • Ochrona Dzieci
 • Anonimowi Hazardziści
 • Polskie placówki, pomagające w odwyku od uzależnienia od hazardu online
 • Specjaliści w szpitalach narodowych oraz prywatnych

Podsumowanie

Odpowiedzialna traktowanie hazardu w sieci jest bardzo ważne dla graczy kasyn internetowych. Ponieważ istnieje ryzyko uzależnienia się, zawsze powinniśmy być ostrożni i bacznie traktować czas, a także środki pieniężne, które wydajemy na gry hazardowe w sieci. Jeśli zauważamy jakikolwiek problem z uzależnieniem się od gamblingu, należy natychmiast zwrócić się o pomoc do odpowiednich lekarzy czy bliskich nam osób.

Również, jeśli widzimy, że taki problem ma ktoś z naszych bliskich, należy natychmiast zareagować i pomóc im pozbyć się takiego uzależnienia się. W Polsce oraz innych krajach świata istnieje wiele organizacji, a także skutecznych specjalistów, pomagających zwalczyć uzależnienie się od gier hazardowych online. Należy pamiętać, że im wcześniej zauważymy problem uzależnienia się i zaczniemy z nim walkę, tym prędzej pozbędziemy się go i zrobimy nasze życie bardziej jakościowym.

 #StandWithUkraine
#StandWithUkraine
Wszyscy jesteśmy z Ukrainą.
Rosja nie atakuje “tylko” mieszkańców Ukrainy.
To wojna przeciwko wartościom demokratycznym, prawom człowieka i pokojowi. Dzięki naszym darowiznom możemy wywrzeć wpływ i pomagać.

Czekaj! Nie przegap naszej OFERTY SPECJALNEJ

Dolly Casino Powitalny Bonus DO 4500 ZŁ

Nie możesz znaleźć tego, czego szukasz? Oto 2 najlepsze kasyna

888STARZ.bet
3.96
Powitalny Bonus 200% DO 7 100 ZŁ + 150 DS
BetOnRed
4
Powitalny Bonus 100% DO 600 ZŁ + 250 DS